12 Ağustos 2014

Yetenek Yarışmalarında Jürilerin Ağzını Açık Bırakan 20 Şarkı Performansı

20. Alice Fredenham - My Funny Valentine

İlk The Voice UK programına katılmış ama bir sonuç elde edememiş. Bu sebebledir ki bu yarışmaya katılırken kimseden habersiz girivermiş, iyide yapmış. Pek bir utangaç ve narin olan bu hanımefendi şarkıya başladığı andaki büründüğü kişilik herkesin hayallerini süsleyecek seksilikte.

19. Sam Kelly - Make You Feel My Love

Güzel bir Bobby Dylan şarkısı. Adele' den dinlemek büyük bir keyiftir benim için fakat bu performansta hiç yabana atılacak değildi hani.

18. Richard & Adam - The Impossible Dream

Bu iki kardeş sandviç satıcısıdır efenim. Küçük kardeş şarkıya başladığında 'Acaba abiside aynı kalitede söyleyebilir mi?' endişesi abinin girişiyle çoşkuya çevriliyor.

17. Cleo Higgins - Love On Top

Çok güçlü seslerinden biridir bu listenin. Daha şarkının girişinde Jessie J'nin dikkatini çekmiştir ve diğer jürilerinde ilerleyen dakikalarda dönmelerine neden olmuştur. Diğer performanslarıda dinlenesidir. Kimi seçti derseniz will.i.am

16. Moni Tivony - No Woman, No Cry

Böyle bir sesle Bob Marley şarkısı söylemesi belkide seçilmemesini sağlayabilirdi (orjinallik açısından). Ama arada şarkıya kattığı kendine özgü iniş çıkışlarıyla dikkatleri çekti ve will.i.am i seçti.

15. Mary Ann Van Der Horst - Halo

Filipinli bu kızımız seçtiği şarkıyla juriyi ve izleyeni yüksek beklentilere soksada performansıyla şarkının hakkını verdi. 
Bilgi: Kocasıyla facebooktan tanışmışlar kendisi 28, kocası 22 yaşında

14. Willie Jones - Your Man

Willie Jones 17 yaşında çok eğlenceli bir kişilik kendisi hatta giyimine bile yansımış delikanlının. İsmine ne demeli tam piyasaya uygun. İnsanlar tarzından dolayı rap yada popüler şarkılardan birini söylemeye geldiğini sanıyor ama o ne yapıyor bi izleyin ;)

13. Sami Brookes - One Moment in Time

Whitney Houston dan zevkle dinlediğim güzel bir şarkıdır. Bu performansa denk gelmem o yüzdendir belkide. Ablamız basit bir girişle başladıysada şarkının yapısı gereği yüksek tonlarda çoştu, çoşturdu.

12. Rachel Potter - Somebody to Love

Freddie Mercury den kulaklarımıza aşina bu şarkıyı bu güzel ve tatlı bayanın sağlam performansı ile insana 'bu kadın bu zamana kadar neredeymiş' dedirtiyor. Demi Lovato'nun da yorumunda değindiği gibi "This industry is ready for you"  Voiceplay ile yaptığı düette dinlenesidir.

11. Lillie McCloud - Alabaster Box

Ablam sen ne ile beslendinde böyle gözüküyorsun anlam verebilmiş değilim. Yaşını tahmin et deseler 30-35 anca vardır derim. Ablam tam 54 yaşında ve dehşet söylüyor desem yalan olmaz :)

10. Ella Henderson- Missed

16 yaşında genç yeteneklerden bu kızımız kendi bestelediği şarkıyı söylüyor ve juriyi duman ediyor. Şimdilerde şöhretin meyvesini yiyenlerden Yeni şarkısı Ghost ta dinlenebilir kalitede

9. Aliki Chrysochou - Bring Me To Life

Param olsa bu kadını müzikalde oynatırım tam müzikallere gidecek bir ses kalitesi. Garip olan geçen senelerde beyniyle alakalı bir durumdan dolayı konuşamamış,yazamamış ve yürüyememiş. Bu kötü zamanlarda annesi onunla bebek gibi ilgilenmiş. İlham veren hikayelerden değil mi..

8. Matt Henry - Trouble

Performansının ilk saniyelerinden itibaren jürinin ilgisini çeken bir ses ve 4 jüri üyesinin dönmesiyle 'Trouble' yaşamadan amacına ulaşıyor. Seçimi Jessie J. Şarkıyı sevenler için orjinalini Ray LaMontagne söylüyor.

7. Ash Morgan - Never Tear Us Apart

Söylediği şarkıya ruhunu veren yarışmacılardan biri(bkz. diğer performansları). Jessie J yi performansıyla kendinden geçiren İngiltere'de zihinsel engelliler okulundaöğretmen olan bir adam kendisi.

6. Jai McConnell - Never Forget You

Bana 'O ha bu nasıl ses layn...' dedirten will.i.am in de mimikleriyle bu durumu tastiklediği sıradışı bir sese sahip seksi bir kadın. Dönen 4 jüriden Kylie Minouge' u seçmiştir.

5. Tamera Foster - I Have Nothing

16 yaşında I have nothing gibi şarkıyı bu kalitede söylemek herkesin harcı değildir ki kızımızın heyecandan küçük unutma problemleri bu durumda mazur görülebilir. Şarkının yanında fiziğiylede göz doldurur. Kazanamamasının sebebi güçlü rakipleri olduğundandır. Sebeplerden biri listenin başını çeken Sam Bailey olabilir :)

4. Jahmene Douglas - At Last

Benim için en sağlam performanlardan biridir efenim. Sesinin inceldiği yere kadar zorlayıpta bir gram insanı rahatsız etmeyen kişi tanımı bu arkadaştır. Tek kötü tarafı yüzünün garip şekillere girme potansiyeli yüksek efenim.

3. Sam Bailey - Listen

Tamera bahsederken adı geçen ablam. Kendisi İngiltere'de erkeklerin tutulduğu bir hapishanede gardiyandır.36 yaşındadır, çoluk çocuğa karışmış ve hali hazırda hamiledir. Yüz hatları nedeniyle Funda Arar'a benzettiğim, yarışmanın birincisi olup izleyenlere ilham kaynağı olan yagene kişilerdendir. İlk performansından son performansına değişimi inanılmaz derecededir(makyaj sektörü sağolsun)

2. Carly Rose - Feeling Good

Bu kızı bilmeyen var mı bilmiyorum şarkıyı söylediğinde 13 yaşında. Jüriyi ve izleyeni çılgına çeviren bir performans sergiliyor bu küçük hanımefendi. Britney Spears deyimiyle 'küçük diva' Yarışmayı kazandı mı hatırlamıyorum :)

1. Karise Eden - It's A Man's World

Jüri hayatları boyunca böyle bir ses bekliyordu herhalde şaşkınlığa bakarsak :D Onu bunu bilmem ama kız muhteşem bir sese sahip. Hal böyleki yarışmayıda kazanmıştır efenim.

Bonus... İlyas Yalçıntaş - Bu Tuzlu Meltem Mi Böyle

Jüriyi şekilden şekile sokan(Ziynet Sali) bir performans. Gencimizin performansınıda sizin yorumlarınıza bırakıyorum :) İlk X factor Türkiye furyasında yer alan bu arkadaş neden devamında olmadı merak içindeyim. Sadem performansınıda tavsiye ederim ;)Yazar Hakkında ◄─╣Bu yazıyı değerlendir:

0 yorum :

Yorum Gönder

YORUM GÖNDER

●╠─► Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazın.
●Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.

 

Politikamız

Bu platform tamamen tarafsız olup ,
toplum hizmeti olarak görev yapmaktadır.

İletişim - Destek

Email us: TeknojanWeb@Gmail.com

Ekip Üyelerimiz